Colts King Cobra is reincarnated as the 6-Shot 357 Magnum big brother of the Colt Cobra Single Action revolver. Sporting a heavy-duty frame, 2″ barrel and matte stainless steel construction, the King Cobra secures a new place in the legendary heritage that makes Colt single action revolvers some of the hottest collectible firearms today.
Colt Mfg KCOBRASM3BB King Cobra Small 357 Mag 6 Shot 3″ Matte Stainless Steel Barrel, Cylinder Frame, Black Hogue Overmolded Grips, Exposed Hammer
$1,103.99
29 in stock
| Weight | 3.7550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.10 × 8.60 × 2.70 in |
| Grips | Black Hogue Overmolded |
| Caliber | 357 Mag |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Action | DA/SA |
| Barrel Length | 3" |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Cylinder Finish | Matte Stainless |
| Frame Size | Small |
| UPC | 098289001481 |
| MPN | KCOBRASM3BB |
| Brand | Colt Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.