The King Cobra Target was engineered to adapt the powerful .357 magnum King Cobra revolver to the competitive range. Featuring a 4.25″ barrel, adjustable rear sight, elevated fiber optic front sight and custom wood grips w/Colt medallion.
Colt Mfg KCOBRASB4TS King Cobra Target 357 Mag 6 Shot 4.25″ Matte Stainless Barrel, Cylinder & Steel Frame. Altamont Wood Grip
$1,103.99
37 in stock
| Weight | 4.0750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.20 × 8.60 × 2.80 in |
| Sights | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber | 357 Mag |
| OAL | 9.25" |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Action | DA/SA |
| Grips | Altamont Wood |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Frame Description | Steel Frame |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Cylinder Finish | Matte Stainless |
| UPC | 098289001306 |
| MPN | KCOBRASB4TS |
| Brand | Colt Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.