Colt’s Night Cobra features a black matte ion bond stainless steel metal finish, bobbed hammer, and a double action. This model comes with wood grips.
Colt Mfg COBRAMB2WBB Night Cobra 38 Special +P 6 Shot 2″ Matte Black Ion Bond Steel Barrel, Cylinder & Frame, Wood Grip
$884.99
Out of stock
| Weight | 3.6500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.00 × 8.50 × 2.50 in |
| Action | DAO |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Sights | Brass Bead Front |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Bobbed |
| Capacity | 6 |
| Caliber | 38 Special +P |
| Cylinder Finish | Matte Black Ion Bond |
| Frame Description | Matte Black Ion Bond Stainless Steel |
| Barrel Finish | Matte Black Ion Bond |
| OAL | 7.25" |
| Barrel Length | 2" |
| Grips | Wood |
| UPC | 098289007209 |
| MPN | COBRAMB2WBB |
| Brand | Colt Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.