Designed to provide consistent function from the AR-15 platform, 22 ARC delivers 22-250 levels of ballistic performance in the Mk4 (AR15) lineup.
CMMG 28B260CCG Resolute 22 ARC 16.10″ 7075-T6 Aluminum 15″ M-LOK Handguard
$860.99
Out of stock
| Weight | 5.0950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.50 × 13.30 × 4.80 in |
| Handguards | 15" M-LOK |
| Caliber | 22 ARC |
| FireArm | No |
| Barrel Length | 16.10" |
| Twist | 1:7 |
| Barrel Material | 4140 Steel |
| UPC | 810148627331 |
| MPN | 28B260CCG |
| Brand | CMMG |






Reviews
There are no reviews yet.