The Charter Arms Professional features a fixed litePipe front sight, wood grip with finger grooves and a stainless steel frame.
Charter Arms 73526 Professional V Extra Large, 357 Mag 6 Shot 3″ Matte Stainless Steel Barrel, Cylinder & Frame w/Finger Grooved Wood Grip
$536.99
Out of stock
| Weight | 2.2500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.50 × 8.00 × 3.00 in |
| Sights | LitePipe Front |
| Caliber | 357 Mag |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Cylinder Finish | Stainless |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Action | DA/SA |
| Frame Description | Matte Stainless Steel |
| Frame Size | Extra Large |
| Weight | 23 oz |
| Grips | Finger Grooved Wood |
| Barrel Length | 3" |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| UPC | 678958735260 |
| MPN | 73526 |
| Brand | Charter Arms |






Reviews
There are no reviews yet.