The Charter Arms Target Mastiff features a Picatinny rail, Sightmark Micro Optic with an all black nitride finish.
Charter Arms 64465 Mastiff Target Large Frame 44 Special 5 Shot, 6″ Black Nitride Stainless Steel Barrel, Cylinder & Frame, Black Rubber Grip, Sightmark Micro Optic, Exposed Hammer
$697.99
2 in stock
| Weight | 2.9900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.10 × 9.60 × 3.20 in |
| Sights | Picatinny Rail |
| Caliber | 44 Special |
| FireArm | yes |
| Barrel Length Range | 6" to 6.99" |
| Hammer Style | Exposed |
| Barrel Length | 6" |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Cylinder Finish | Black Nitride |
| Frame Size | Large |
| Capacity | 5 |
| Grips | Black Rubber |
| Frame Description | Steel Frame |
| UPC | 678958644654 |
| MPN | 64465 |
| Brand | Charter Arms |






Reviews
There are no reviews yet.