Charles Daly’s 101 Single Barrel shotgun features interchangeable barrels, Mobile choke threads, bead front sight, steel receiver and TureTimber Prairie Furniture.
Charles Daly 930337 101 Full Size 410 Gauge Break Open 3″ 1rd 26″ Flat Dark Earth Cerakote Steel Barrel & Receiver, Fixed TrueTimber Prairie Synthetic Stock
$182.99
Out of stock
| Weight | 5.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.50 × 8.00 × 2.20 in |
| Weight Range | 5 lbs to 5.99 lbs |
| Weight | 5 lbs |
| Safety | Thumb |
| Sights | Brass Bead Front |
| FireArm | yes |
| Chokes Included | XX-Full |
| Barrel Length | 26" |
| Hand | Right Hand |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Chamber | 3" |
| Gauge | 410 Gauge |
| OAL | 41.75" |
| Action | Break Open |
| Barrel Description | Stainless Steel |
| Capacity | 1rd |
| Trigger | Single Stage |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| Choke Configuration | Beretta/Benelli Mobil |
| UPC | 8053800945073 |
| MPN | 930337 |
| Brand | Charles Daly Chiappa |






Reviews
There are no reviews yet.