Charles Daly’s 202 shotgun features extractors, single selective trigger, checkered Walnut stock, chrome-lined barrel with vent rib and choke tubes.
Charles Daly 930217 202 Full Size 20 Gauge Break Open 3″ 2rd 26″ Blued Vent Rib Barrel, Silver Engraved Steel Receiver, Fixed Walnut Wood Stock
$558.99
6 in stock
| Weight | 9.4000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.20 × 8.20 × 2.20 in |
| Gauge | 20 Gauge |
| Stock Finish Group | Brown |
| FireArm | yes |
| Receiver Description | Engraved |
| Barrel Length | 26" |
| Capacity | 2rd |
| Hand | Right Hand |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Chamber | 3" |
| Weight | 7.50 lbs |
| Chokes Included | F,IC,IM,M,SK |
| Action | Break Open |
| Choke Configuration | Beretta/Benelli Choke |
| OAL | 45.25" |
| Safety | Top Tang |
| Trigger | Single Selective |
| Barrel Description | Vent Rib |
| UPC | 8053800941259 |
| MPN | 930217 |
| Brand | Charles Daly Chiappa |






Reviews
There are no reviews yet.