The 335 pump shotgun features a 26″ barrel; front Fiber Optic sight; Picatinny Rail; fixed camo synthetic stock; rubber recoil pad; sling studs and Beretta/Benelli Mobilchoke system. Includes Reflex sight red dot 4 MOA; full, improved cylinder and modified choke tube; choke tube wrench; choke tube case; magazine plug and manual.
Chiappa Firearms 930.308T 335 Turkey Full Size 12 Gauge Pump 3.50″ 5+1 26″ Mossy Oak Country DNA Chrome Lined Vent Rib Barrel, Picatinny Rail Aluminum Receiver & Fixed Synthetic Stock, Red Dot 4 MOA
$526.99
Out of stock
| Weight | 8.6000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.20 × 7.20 × 2.80 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |
| Safety | Manual |
| Trigger | Single |
| Chokes Included | Full/Improved Cylinder/Modified |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 26" |
| Choke Configuration | MobilChoke |
| Weight | 6.85 lbs |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Stock Description | Fixed |
| Receiver Description | Picatinny Rail |
| Barrel Description | Chrome Lined Vent Rib |
| Action | Pump |
| OAL | 46" |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| Chamber | 3.50" |
| UPC | 8053800947213 |
| MPN | 930308T |
| Brand | Chiappa Firearms |






Reviews
There are no reviews yet.