The 320 Turkey has a rugged thumbhole stock and ambidextrous cheek riser. The shotgun features an olive drab stock and forend feature rugged grip textures, a drilled and tapped receiver, an extended extra full turkey choke, and adjustable fiberoptic sights for the perfect shot. As with all model 320s, this shotgun features a smooth, reliable pump action, proven rotary bolt, and dual slide bars. This shotgun is ready to go for any turkey enthusiast.
Savage Arms 23251 320 Turkey 20 Gauge 3″ 5+1 22″ Barrel, Matte Black Rec/Barrel, Matte OD Green Fixed Ambidextrous Thumbhole Stock Includes Extended Extra Full Turkey Choke
$252.99
Out of stock
| Weight | 9.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.00 × 8.80 × 2.40 in |
| OAL | 43.40" |
| Barrel Description | Chrome Alloy Steel with Vent Rib |
| Gauge | 20 Gauge |
| Weight | 7.60 lbs |
| Sights | Adj Fiber Optic Front & Rear |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 22" |
| Hand | Ambidextrous |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| Barrel Length Range | 22" to 22.99" |
| Stock Description | Thumbhole |
| Action | Pump |
| Chamber | 3" |
| Stock Finish Group | Green |
| Choke Configuration | Win Choke |
| Chokes Included | Extra Full |
| UPC | 011356232519 |
| MPN | 23251 |
| Brand | Savage |






Reviews
There are no reviews yet.