The Alexander Arms AR15 Standard Rifle Upper was developed to function as the ideal item for anybody trying to find an exceptional option. With a black cerakote finish, and a M-Lok handguard, you could get this upper to complete your build.
Alexander Arms UTA65 Tactical Complete Upper 6.5 Grendel 16″ Black Cerakote Aluminum Receiver M-LOK Handguard for AR-15
$847.99
Out of stock
| Weight | 5.6400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.90 × 4.60 × 4.50 in |
| Twist | 1:8" |
| Sights | Optic Ready |
| FireArm | No |
| Handguard Finish | Black |
| Barrel Length Range | 16" to 16.99" |
| Barrel Length | 16" |
| Receiver Finish | Black Cerakote |
| Handguards | M-LOK |
| Caliber | 6.5 Grendel |
| UPC | 819511021936 |
| MPN | UTA65 |
| Brand | Alexander Arms |






Reviews
There are no reviews yet.