Meet the Heritage Barkeep. The single-action Barkeep comes chambered and ships with the.22 LR rimfire cylinder. This revolver is also compatible and designed to work with an interchangeable .22 WMR cylinder option. Built for optimal concealability in a light and portable package, the Barkeep boasts fixed sights for fast action and a clean sight picture.
Heritage Mfg BK22B2GPRL Barkeep 22 LR 6 Shot, 2.68″ Black Oxide Steel Barrel, Black Oxide Zinc Alloy Frame, Black Oxide Cylinder, Gray Pearl Grip, Manual Safety, Exposed Hammer
$185.99
Out of stock
| Weight | 2.2300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.40 × 5.50 × 1.90 in |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| FireArm | yes |
| Weight Range | 32 oz to 47.99 oz |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Cylinder Finish | Black Oxide |
| Barrel Finish | Black Oxide |
| Weight | 26 oz |
| Action | SAO |
| Sights | Fixed Front/Notched Rear |
| Frame Description | Zinc Alloy Frame |
| Caliber | 22 LR |
| Barrel Length | 2.68" |
| Grips | Gray Pearl |
| OAL | 7.95" |
| UPC | 727962704660 |
| MPN | BK22B2GPRL |
| Brand | Heritage Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.