Fast, reliable 12-gauge autoloading shotgun with Realtree Max-7 camo, composite stock, recoil operated Kinematic Drive, Hump Back aluminum alloy receiver, fiber-optic front sight and Invector-DS choke tubes.
Browning 0119122005 A5 12 Gauge Semi-Auto 3.50″ 4+1 26″ Realtree Max-7 Barrel, Realtree Max-7 Aluminum Receiver, Humpback Realtree Max-7 Synthetic Stock Right Hand
$1,919.99
Out of stock
| Weight | 15.2000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.50 × 11.80 × 3.80 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Choke Configuration | Invector-DS Flush |
| Sights | Fiber Optic Front/Ivory Mid Bead Rear |
| Safety | Thumb |
| Chokes Included | Full/Improved Cylinder/Modified |
| FireArm | yes |
| OAL | 47.63" |
| Capacity | 4+1 |
| Barrel Length | 26" |
| Hand | Right Hand |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Receiver Description | Humpback |
| Action | Semi-Auto |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| Chamber | 3.50" |
| Weight | 7.40 lbs |
| UPC | 023614853206 |
| MPN | 0119122005 |
| Brand | Browning |






Reviews
There are no reviews yet.