This Sellier and Bellot Breaching load is ideal for home defense use.
Sellier & Bellot SB12BR Breaching 12Gauge 2.75″ 1/2oz 10 Per Box/25 Case
$28.99
Out of stock
| Weight | 0.5800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.20 × 4.10 × 1.00 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Muzzle Velocity | 1673 fps |
| Application | Home Defense |
| Length | 2.75" |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Rounds Per Box | 10 |
| Ounces | 1/2 oz |
| Shot Type | Home Defense |
| Boxes Per Case | 25 |
| UPC | 754908550210 |
| MPN | SB12BR |
| Brand | Sellier & Bellot |






Reviews
There are no reviews yet.