Charles Daly 500 Coach side by side shotgun features a checkered Walnut stock with a pistol grip; manual safety; Beretta/Benelli Mobil choke; rubber recoil pad and sling studs. Includes recoil pad spacer, three chokes- C, IM, F, choke tube wrench and case.
Charles Daly 930387 500 Coach 20 Gauge Break Open 3″ 2rd 20″ Black Side By Side Barrel, Steel Receiver, Fixed w/Pistol Grip Checkered Walnut Walnut Stock
$586.99
Out of stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Stock Description | Fixed w/Pistol Grip |
| Weight Range | 5 lbs to 5.99 lbs |
| Weight | 5 lbs |
| Gauge | 20 Gauge |
| Stock Finish Group | Brown |
| Safety | Manual |
| FireArm | yes |
| Barrel Length | 26" |
| Capacity | 2rd |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Sights | None |
| Chamber | 3" |
| Action | Break Open |
| Trigger | Single Stage |
| Barrel Description | Side By Side |
| Choke Configuration | Beretta/Benelli Mobil |
| Chokes Included | Cylinder/Full/Improved Modified |
| OAL | 43" |
| UPC | 8053800947411 |
| MPN | 930387 |
| Brand | Charles Daly Chiappa |






Reviews
There are no reviews yet.