METRIC RIFLE AMMO 7.62X39 123GR FMJ 20RD/50 BOXES PER CASE
TR&Z PP739F Metric Rifle Rifle Line 7.62x39mm 123 gr Full Metal Jacket 20 Per Box/ 50 Case
$15.99
Out of stock
| Weight | 0.8400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.30 × 2.30 × 1.20 in |
| Casing Material | Brass |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Caliber | 7.62x39mm |
| Bullet Type | Full Metal Jacket (FMJ) |
| Muzzle Velocity | 2350 fps |
| Muzzle Energy | 1508 ft lbs |
| Bullet Weight | 123 gr |
| Boxes Per Case | 50 |
| Rounds Per Box | 20 |
| Application | Tactical |
| UPC | 8605003820956 |
| MPN | PP739F |
| Brand | TR&Z |






Reviews
There are no reviews yet.