The Triple Threat is ideal for home defense or survival. It features compact 18.5″ triple barrels and has a removable butt stock for easy storage or use as a pistol grip. This model also Rem choke threaded and comes with interchangeable choke tubes letting the shooter tailor the pattern options. NOTE: A wrench is included for break down.
Charles Daly 930108 Triple Threat 12 Gauge 3rd 3″ 18.50″ Blued Triple Barrel, Black Metal Finish, Oiled Walnut Checkered Stock & Forend, Removeable Butt Stock, Includes 5 Choke Tubes
$1,431.99
Out of stock
| Weight | 12.4000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.00 × 10.30 × 4.30 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Safety | Manual Thumb |
| Capacity | 3+1 |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Barrel Length | 18.50" |
| Stock Finish Group | Brown |
| Trigger | Single |
| Sights | Fixed Fiber Optic Front |
| FireArm | yes |
| Weight | 8.20 lbs |
| Metal Finish Group | Blued/Black |
| Receiver Description | Steel |
| Chamber | 3" |
| Stock Description | Fixed Checkered |
| Hand | Right |
| Chokes Included | F,IC,IM,M,SK |
| Action | Break Open |
| Barrel Description | 18.50" Triple |
| Weight Range | 8 lbs to 8.99 lbs |
| OAL | 35.50" |
| Choke Configuration | Rem Choke |
| UPC | 053670717725 |
| MPN | 930108 |
| Brand | Charles Daly Chiappa |






Reviews
There are no reviews yet.