The Old Randall was designed with the famous Kentucky & West Virginia family feud in mind. This model features a matte blued forged steel frame, matte blued finish parts, case hardened hammer, matte brass backstrap & triggerguard, and walnut Navy size grip.
Taylors & Company 550430 Old Randall 357 Mag Caliber with 4.75″ Barrel, 6rd Capacity Cylinder, Overall Blued Finish Steel & Walnut Navy Size Grip
$596.99
Out of stock
| Weight | 3.2900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.90 × 7.80 × 2.10 in |
| Caliber | 357 Mag |
| Grips | Walnut Navy Size |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Weight | 2.45 lbs |
| Frame Description | Blued Steel |
| Barrel Finish | Blued |
| Cylinder Finish | Blued |
| Action | SAO |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| OAL | 10.35" |
| Barrel Length | 4.75" |
| Weight Range | 2 lbs to 2.99 lbs |
| Sights | Blade Front, Notched Rear |
| UPC | 810012511858 |
| MPN | 550430 |
| Brand | Taylors and Company |






Reviews
There are no reviews yet.