The Rock River Arms RRAGE features a forged LAR-15 lower receiver; extruded A4w/port door. no forward assist upper receiver; threaded barrel; A2 flash hider; SB Tactical SBA3 adjustable stabilizing arm brace and a lightweight aluminum 7.25″ free floating handguard. Includes 30rd magazine and manual.
Rock River Arms RRAGE .223 Rem/5.56 NATO 30+1 7″ Black Anodized Steel Threaded Barrel, M-LOK Handguard, Black Aluminum Picatinny Rail Receiver, Black Polymer SBA3 Brace & Black A2 Grip
$889.99
4 in stock
| Weight | 8.6200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.50 × 11.00 × 4.50 in |
| Weight | 4.80 lbs |
| Capacity | 30+1 |
| Barrel Length Range | 7" to 7.99" |
| Weight Range | 4 lbs to 4.99 lbs |
| Stock Material | Polymer |
| Barrel Length | 7" |
| FireArm | yes |
| Sights | None |
| Grips | Black A2 |
| Stock Finish | Black |
| Caliber | .223 Rem/5.56 NATO |
| OAL | 24.75" |
| UPC | 842834123414 |
| MPN | DS21322 |
| Brand | Rock River Arms |






Reviews
There are no reviews yet.