The NAA Ranger II chambered in 22 Magnum features a 2 1/2″ stainless full ribbed barrel and a break open cylinder. The perfect size to carry in your pocket, this 5 shot revolver is sure to provide the personal protection that you desire.
North American Arms 22MR250 Ranger II 22 WMR Caliber with 2.50″ Barrel, 5rd Capacity Cylinder, Overall Stainless Steel Finish & Wood Boot Grip
$585.99
Out of stock
| Weight | 3.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 7.00 × 2.50 in |
| OAL | 5.98" |
| Barrel Length | 2.50" |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Barrel Finish | Stainless |
| Cylinder Finish | Stainless |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Weight | 6.90 oz |
| Action | SAO |
| Capacity | 5 |
| Sights | Bead Front |
| Weight Range | 3 oz to 8.99 oz |
| Caliber | 22 WMR |
| Frame Size | Small |
| Grips | Wood Boot |
| UPC | 744253003288 |
| MPN | 22MR250 |
| Brand | NAA |






Reviews
There are no reviews yet.