Meet the Heritage Barkeep. The single-action Barkeep comes chambered and ships with the.22 LR rimfire cylinder. This revolver is also compatible and designed to work with an interchangeable .22 WMR cylinder option. Built for optimal concealability in a light and portable package, the Barkeep boasts fixed sights for fast action and a clean sight picture.
Heritage Mfg BK22B2GLD Barkeep 22 LR 6 Shot, 2.68″ Black Oxide Steel Barrel, Black Oxide w/Gold Controls Zinc Alloy Frame, Black Oxide Cylinder, Black Laminate Grip, Manual Safety, Exposed Hammer
$160.99
Out of stock
| Weight | 2.2000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.40 × 5.80 × 1.90 in |
| OAL | 8.78" |
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Cylinder Finish | Black Oxide |
| Barrel Finish | Black Oxide |
| Action | SAO |
| Grips | Black Laminate |
| Sights | Fixed Front/Notched Rear |
| Frame Description | Zinc Alloy Frame |
| Caliber | 22 LR |
| Barrel Length | 2.68" |
| Weight | 25.50 oz |
| UPC | 727962707135 |
| MPN | BK22B2-GLD |
| Brand | Heritage Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.