The Sidewinder 22 Mag with a 5 shot capacity features a Rosewood bird’s head style grip and a stainless post sight.
North American Arms SW Sidewinder 22 WMR 5rd 1.50″ Barrel, Overall Stainless Steel Finish & Rosewood Birdshead Grip
$322.99
Out of stock
| Weight | 2.7200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 7.00 × 2.50 in |
| Barrel Length | 1.50" |
| Grips | Rosewood Birdshead |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Weight | 6.70 oz |
| Barrel Finish | Stainless |
| Cylinder Finish | Stainless |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5rd |
| Hammer Style | Exposed |
| Action | SAO |
| Sights | Post Front |
| Weight Range | 3 oz to 8.99 oz |
| Caliber | 22 WMR |
| Barrel Length Range | 1" to 1.99" |
| OAL | 5" |
| UPC | 744253002533 |
| MPN | SW |
| Brand | NAA |






Reviews
There are no reviews yet.