The Colt Python with a sleek carbon steel blued finish. The Python features an adjustable rear sight, a user-replaceable front sight and enhanced action for reliable performance. With its blued finish, walnut grip, and signature vent rib barrel is both durable and effective.
Colt Mfg PYTHONBP5WTS Python 357 Mag 6 Shot 5″ Blued Carbon Steel Vent Rib Barrel, Cylinder & Frame, Wood Grip, Exposed Hammer
$1,657.99
Out of stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Caliber | 357 Mag |
| Frame Description | Carbon Steel Frame |
| Barrel Length | 5" |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Action | DA/SA |
| Barrel Length Range | 5" to 5.99" |
| Barrel Finish | Blued |
| Cylinder Finish | Blued |
| Grips | Wood |
| UPC | 098289003591 |
| MPN | PYTHONBP5WTS |
| Brand | Colt Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.