Mini-Revolvers by North American Arms feature a barrel length of 1.13″. Features a lightweight concealed carry pocket gun with a 5 shot capacity; half-way notch cylinder and a half moon sight. The hammer may rest safely and securely away from live or empty chambers without chance of accidental discharge. This model comes with a Viridian Laser.
North American Arms 22MSVL Mini-Revolver w/Laser 22 WMR 5rd Shot 1.13″ Stainless Steel Barrel, Frame & Cylinder, Black Polymer Grip, Viridian E-Series Red Laser, Exposed Hammer
$411.99
Out of stock
| Weight | 2.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 7.00 × 2.50 in |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Barrel Finish | Stainless |
| Cylinder Finish | Stainless |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5rd |
| Hammer Style | Exposed |
| Grips | Black Polymer |
| Action | SAO |
| OAL | 4.63" |
| Weight Range | 3 oz to 8.99 oz |
| Caliber | 22 WMR |
| Barrel Length Range | 1" to 1.99" |
| Sights | Half Moon |
| Barrel Length | 1.13" |
| Includes | Viridian Laser |
| Weight | 6.60 oz |
| UPC | 744253003509 |
| MPN | 22MSVL |
| Brand | NAA |






Reviews
There are no reviews yet.